UHK SWAP na Týdnu udržitelnosti

  • Rubriky příspěvkuNovinky
  • Čas na čtení:6 minuty čtení

KDY: úterý 20. září 2022, 10 – 17 hodin
KDE: Univerzita Hradec Králové (Kampus Na Soutoku), Hradecká 1227/4, Hradec Králové

CO MŮŽETE NOSIT?: Dámské, pánské a dětské oblečení, kabelky, doplňky, obuv, hračky, potřeby do domácnosti, knihy, nevyužité dárky apod.

FB událost: UHK SWAP na Týdnu udržitelnosti

Těšíme se!

Přineste co nevyužijete, odneste si, co potřebujete, a pomozte s námi naší planetě. 🌏👍
Zveme vás na zářijový UHK Swap, který bude součástí programu Týdne udržitelnosti Univerzity Hradce Králové.
 
➡️ CO JE TO SWAP? 
Swap je výměna věcí z druhé ruky, které jsou hezké a mohou ještě najít využití. Zároveň jde o nejšetrnější způsob, jak získávat nové věci (a nebo se zbavovat těch, které již nevyužijeme). Výměnou podporujeme udržitelnost a šetrnost, a říkáme NE konzumnímu stylu života a levným „fast fashion“ řetězcům, které jsou neetické a přispívají velkým dílem k poškozování životního prostředí.
 
Na swap můžete přinést dámské, pánské a dětské oblečení, kabelky, doplňky, obuv, hračky, domácí potřeby, knihy, nevyužité dárky apod. Věci nám předejte u vstupu, my zajistíme jejich rozmístění, a vy můžete jít rovnou swapovat!
 
——————-
 
Jaké věci jsou vhodné na swap?
Vyberte doma HEZKÉ A NEPOŠKOZENÉ věci, které chcete poslat dál (oblečení čisté, zachovalé, bez vad) – takové, z kterého byste sami chtěli vybírat, a které udělá někomu dalšímu radost. Věci nám předejte u vstupu – my se postaráme o jejich vystavení, a vy už můžete jít klidně swapovat. Nic se neprodává, nejde o bazar. SWAP = VÝMĚNA. 🙂 Cokoliv hezkého najdete si tak můžete jednoduše odnést.
 
A pokud zrovna nemáte nic, co byste přinesli na výměnu? Nevadí, přijďte i tak a vyberte si, co se vám bude líbit! Hlavním cílem je, aby věci dostaly druhou šanci a zamezilo se zbytečnému plýtvání a vyhazování věcí, které můžou ještě dobře sloužit. ♻️
 
Věci na výměnu přineste ideálně do 14 hodin, aby měly šanci najít nového majitele. 👍
🍀
Jaké věci nemám nenosit?
Nefunkční věci a špinavé nebo viditelně obnošené oblečení, které je již seprané, vytahané, má díry nebo skvrny. Takové oblečení už na SWAP nepatří, můžete ho ale darovat charitě nebo vhodit do kontejneru určenému k recyklaci textilu.
🍀
Kolik si toho můžu odnést?
Doporučené maximální množství je 20 kousků.
——————————————
KDE: Univerzita Hradec Králové (Kampus Na Soutoku)
KDY: úterý 20. září 2022, 10-17h
DOPRAVA:
Na akci se pohodlně dostanete MHD ze zastávky „Zimní stadion“ (linky 2, 4, 16, 18, 21, 23 a 27) nebo „Heyrovského“ (linky 1, 8, 9, 23 a 24), případně lze zaparkovat na parkovišti vedle univerzity.
 
 
A jak si swap užít na maximum a odnést si z něj ten nejlepší zážitek? 🙂 Inspirujte se:
 
❖ ZÁSADY OSTŘÍLENÉHO SWAPERA ❖
1) Ví, že lokální přímá výměna je nejšetrnějším a nejúčinnějším způsobem ekologického získávání věcí.
2) Na výměnu nosí jen věci ve skvělém stavu a čisté, takové, které by třeba daroval s radostí i svým přátelům.
3) Jeho záměrem je udělat radost ostatním a zbavit se věcí smysluplně. Je spokojený, když jeho věci mohou i nadále sloužit ostatním.
4) Ze swapu si odnáší věci, které mu činí radost nebo je potřebuje pro sebe a své nejbližší, a to v množství, které sám unese!
5) Je ohleduplný k ostatním, vrací věci na svá místa, zachová klid i v tlačenici a usmívá se na své okolí.
6) Swap bere nejen jako zábavu, ale i životní styl, kde může zažít i pořádnou dávku adrenalinu, když objeví něco, co už si dlouhou dobu přeje pořídit.
 
 
▪️ Více info na https://swap-hk.cz/ ▪️
 
🌿
 
Těšíme se na vás! 💚