SWAP na RECY-UPCY 2022

  • Rubriky příspěvkuNovinky
  • Čas na čtení:8 minuty čtení

KDY: sobota 8. října 2022, 10 – 17 hodin
KDE: Umělecká kolonie Bastion IV., Pevnost Josefov, Okružní 242, Jaroměř

CO MŮŽETE NOSIT?: Dámské, pánské a dětské oblečení, kabelky, doplňky, obuv, hračky, potřeby do domácnosti, knihy, nevyužité dárky apod.

FB událost: SWAP na RECY-UPCY

Těšíme se!

Přineste, co už nepoužíváte, odneste si, co využijete, a pomozte s námi naší planetě! 🌏👍
SWAP HK tentokrát vyrazí na výlet do Jaroměře, kde bude součástí festivalu RECY-UPCY 2022 v prostoru Josefovské pevnosti. Čeká na vás bohatý program, tvořivé recyklační workshopy, přednášky, divadlo, hudba, film a mnoho dalšího – vše v duchu recyklace a kreativního využívání a přetváření věcí. ♻️
Více info o programu festivalu: https://www.facebook.com/events/837585143915570/
 
➡️ CO JE TO SWAP?
Swap je výměna věcí z druhé ruky, které jsou hezké a mohou ještě najít využití. Zároveň jde o nejšetrnější způsob, jak získávat nové věci (a nebo se zbavovat těch, které již nevyužijeme). Výměnou podporujeme udržitelnost a šetrnost, a říkáme NE konzumnímu stylu života a levným řetězcům s rychlou módou, které jsou neetické a přispívají velkým dílem k poškozování životního prostředí.
Na swap můžete přinést dámské, pánské a dětské oblečení, kabelky, doplňky, obuv, hračky, domácí potřeby, knihy, nevyužité dárky apod. Věci nám předejte u vstupu, my zajistíme jejich rozmístění, a vy můžete jít rovnou hledat, co se bude hodit vám!
——————-
Jaké věci jsou vhodné na swap?
Vyberte doma HEZKÉ A NEPOŠKOZENÉ věci, které chcete poslat dál (oblečení čisté, zachovalé, bez vad) – takové, z kterého byste sami chtěli vybírat, a které udělá někomu dalšímu radost. Věci nám předejte u vstupu – my se postaráme o jejich vystavení, a vy už můžete jít klidně swapovat. Nic se neprodává, nejde o bazar. SWAP = VÝMĚNA. 🙂 Cokoliv hezkého najdete si tak můžete jednoduše odnést.
A pokud zrovna nemáte nic, co byste přinesli na výměnu? Nevadí, přijďte i tak a vyberte si, co se vám bude líbit! Hlavním cílem je, aby věci dostaly druhou šanci a zamezilo se zbytečnému plýtvání a vyhazování věcí, které můžou ještě dobře sloužit. ♻️
Pokud nesete věci na výměnu, přineste je ideálně do 14 hodin, aby měly šanci najít nového majitele. 👍
🍀
Jaké věci nemám nenosit?
Nefunkční věci a špinavé nebo viditelně obnošené oblečení, které je již seprané, vytahané, má díry nebo skvrny. Takové oblečení už na SWAP nepatří, můžete ho ale darovat charitě nebo vhodit do kontejneru určenému k recyklaci textilu.
🍀
Kolik si toho můžu odnést?
Doporučené maximální množství je 20 kousků.
——————————————
KDE: Umělecká kolonie Bastion IV., Okružní 242, 551 02 Jaroměř
KDY: sobota 8. října 2022, 10-17h
VSTUP: 150,- / dospělý
 
.
💚 Chcete nám pomoct s organizací swapu? Vyplňte prosím registrační formulář pro dobrovolníky: https://forms.gle/EpA7bLu8pJwTk3yG9
 
.
.
A jak si swap užít na maximum a odnést si z něj ten nejlepší zážítek? 🙂 Inspirujte se:
 
❖ ZÁSADY OSTŘÍLENÉHO SWAPERA ❖
1) Ví, že lokální přímá výměna je nejšetrnějším a nejúčinnějším způsobem ekologického získávání věcí.
2) Na výměnu nosí jen věci ve skvělém stavu a čisté, takové, které by třeba daroval s radostí i svým přátelům.
3) Jeho záměrem je udělat radost ostatním a zbavit se věcí smysluplně. Je spokojený, když jeho věci mohou i nadále sloužit ostatním.
4) Ze swapu si odnáší věci, které mu činí radost nebo je potřebuje pro sebe a své nejbližší, a to v množství, které sám unese!
5) Je ohleduplný k ostatním, vrací věci na svá místa, zachová klid i v tlačenici a usmívá se na své okolí.
6) Swap bere nejen jako zábavu, ale i životní styl, kde může zažít i pořádnou dávku adrenalinu, když objeví něco, co už si dlouhou dobu přeje pořídit.
 
 
▪️ Více info na https://swap-hk.cz/ ▪️
🌿
Těšíme se na vás! 💚